1. Úvodní stránka
  2. Školení / Aktuality
  3. Aktualita
  4. Novinky v červnové verzi HELIOS Orange

Novinky v červnové verzi HELIOS Orange

Přinášíme vám souhrn nejzajímavějších změn v této verzi:

Spárování úhrady v přípravě

Jedná se o novou funkci ve fakturaci, řešící zkreslení salda v důsledku nespárování faktury s úhradou v bance, např. z důvodu jiných částek.

Použití kurzu předchozího dne

Nová globální konstanta umožňuje nastavit volbu „kurz předchozího dne“. Toto pomůže především těm společnostem, které nepracují s denním kurzem, který je vyhlašován až ve 14:30 hod., a právě z tohoto důvodu pracují s kurzy předchozího dne.

Kontrola vyrovnanosti účetních dokladů v cizí měně

Druhy účetních dokladů - bylo přidáno nové nastavení "Kontrola vyrovnanosti dokladu v cizí měně" s volbami "Bez kontroly" a "Upozornění". Umožňuje kontrolovat vyrovnanost účetních dokladů nejen v hlavní, ale také cizí měně, což je častý požadavek především účetních společností.

Rozkopírování číselníků a nastavení HELIOS Orange i na jiné licence HELIOS Orange

Původní možnost kopírování mezi databázemi (ovšem pouze v rámci stejné licence) byla rozšířena o možnost kopírování mezi databázemi různých licencí HELIOS Orange edice iNUVIO. Tuto funkcionalitu

ocení zejména větší účetní firmy a holdingy, které provozují několik různých licencí HELIOS Orange a potřebují centrálně udržovat číselníky a další nastavení HELIOS Orange.

Elektronické odesílání na Portál ZP

V agendě mezd nově přibyla možnost hromadného podání hlášení o platbě zaměstnavatele přímo na portál zdravotní pojišťovny. Jedná se o pojišťovny: VOZP, RBP, OZP, ČPZP, ZPŠ.

Vylepšení pokladního prodeje

V souvislosti s vylepšením modulu Pokladní prodej, především pak tzv. zrychleného prodeje, přibyly další novinky. Jedná se např. o:

  •          možnost zadat slevu na celý doklad,
  •          rozšíření možností zrychleného přihlášení / odhlášení pokladního prodeje,
  •          do dotykového ovládání přidána možnost pro změnu řady.

Podpora individuální cenotvorby

Od září je možné využívat novou proceduru, která umožňuje stanovit ocenění položky dokladu na míru dle požadavků zákazníka. Zatím byla tato procedura k dispozici na běžných dokladech skladové evidence. Zbývá však přidat i došlé objednávky, což je naplánováno právě do červnové verze. Funkcionalitu zbývá zapojit do pokladního prodeje a firemních aktivit, to bude následovat do dalších verzí.

Pokud máte zájem o více informací, jsme vám k dispozici. Kontakty zde.

Tým HELIOS Orange

PC HELP, a.s.